Kakaové ceremonie

Ceremoniální kakao je laskavým průvodcem při spojování se se svým záměrem a niterných tužbách Duše na naší cestě životem. Jemná medicína, která nás laskavě vede tam, kam je právě teď třeba, do míst, kde je možné "slyšet hlas svého srdce".

✩✩✩

Ceremoniálním dělá kakao celý proces, kdy je mu mayskými šamankami a ceremoniářkami žehnáno od semínka, přes růst až po ruční zpracování. Nejraději pracuji s odrůdou bobů Criollo z Guatemaly, u kterého jsem při žehnání kakau společně s celým kruhem lidí pocítila, jak mě spirit kakaa prostoupil. Bylo to tak nádherné a intenzivní, až jsem musela na chvíli přestat mluvit, než jsem mohla opět pokračovat ve vedení. Za to propojení s jeho energií velmi děkuji...

Mám moc ráda celý ten proces, přípravu kakaa, kdy mu s úctou žehnám prostřednictvím slov, záměru podpory pro všechny zúčastněné i zpěvem (intuitivním, medicínskými a indiánskými písněmi, které cítím hluboko ve svém srdci), který dle slov bytostí, které vidí proudící energie, tvoří léčivé, božské pole i ochranné energetické sítě.

Při ceremonii se propojujeme se s vlastním záměrem, s duchem kakaa, přistupujeme k celému procesu s pokorou, úctou a láskou, a necháváme za doprovodu písní a podpory medicínského kruhu plynout to, co samo přichází.

Je to krásný a silný proces s velkým potenciálem otevírání srdce a spojování se se sebou. S tím, na co potřebujeme nyní znát odpověď, kam je potřeba se posunout, do čeho získat odvahu nebo co pustit. Tím, že se spojujeme se svým srdcem, přecházíme tím víc do své vlastní síly, do čistoty své esence Duše, která nás pak víc vede, když jí to dovolíme.

✩✩✩

Kakao má řadu benefitů, vysoký obsah antioxidanů, minerálů, (železo, zinek, měď, hořčík, vápník, draslík), působí jako přírodní antidepresivum, reguluje tlak, proudění krve atd. V kombinaci s různým typem koření, primárně chilli, které ještě více stimuluje otevírání srdeční čakry, ráda přidávám kakaové máslo, mandlové mléko, kurkumu, skořici, koriandr nebo zázvor, vždy podle toho, s jakou skupinou pracuji, zda chtějí kakao v jeho silné raw esenci nebo je a něm většina lidí z kruhu poprvé a potřebují ho mírně zjemnit, aby bylo jejich první seznámení co nejpříjemnější.

✩✩✩

Odkazy na více informací o kakau najdete na konci stránky.

Kakaová ceremonie na víkendu Ženy k sobě 4/2021 na pozvání Magdy Bachové. Foto: Silvila Fotila

✩✩✩

Kakaová ceremonie Slunovrat 2021. Pozvání od Nicol Kozákové Awekening a Štěpánky Rudolfové.

Foto: Kvartvideo. https://www.kvartvideo.com/


Reference

  • všechny reference v sekci Workshopy pod Cestou do krajiny srdce se ke kakaové ceremonii váží rovněž :)

„Je mi strašně krásně... Je tady (ukazuje na srdce) strašně moc energie. Takový prostor. Já jsem vůbec nevěděla, že tady mám nějaký prostor! Vlastně mi to ukázalo, že se může zvětšit."

Verča

S Lucií Aestra jsme zažili nádhernou kakaovou ceremonii doprovázenou zvuky a hlasem vycházejí přímo z jejího srdce a duše. Kakao připravené od Aestry bylo léčivé a pro mé jedno z nejsilnějších, které jsem zažila. Děkuji" Nicol Kozáková, AwakeningTady si můžete nastudovat více o kakau, procesu sklizně, odrůdách a benefitech, česky u Kus Kakaa, anglicky u Cacao Amaité: