Voice healing

Nechej hudbu a svůj hlas promlouvat... s přesahem léčení a otvírání cesty k tomu ryzímu uvnitř sebe


To, co Lucka dokáže vytvořit hlasem, mi občas přijde jako z jiného světa. Jakoby otevírala brány vyšších dimenzí a umožnila průchod léčivému proudu i něčemu, co nás přesahuje. Je mi vždy ctí s ní hrát a tento prostor otevírat a tvořit. "

Petr Vašák (léčitel, terapeut, muzikant)


✩✩✩

Hlas je ten nejsilnější muzikoterapeutický nástroj, protože vychází přímo z naší Duše a v přítomnosti s čistým napojením na srdce jeho je jeho dosah nezměrný.

U vlastní tvorby jsem si dovolila nechat volně proudit to, co cítím z paměti Duše a promlouvat rozličné šamanské, rytmické i andělské polohy protkané vlákny světla, léčení a radosti.

✩✩✩

Hudba mě provází od malička, přes zpívání ve sborech, kapelách pestřejšího žánru, kde mi v posledních letech byl nejbližší jazz a swing, v sólovém zpěvu, letní škole muzikálu atd... Ale jakmile jsem v roce 2017 nastoupila na vědomější cestu v lektorském kurzu instruktorky jógy, začal se přede mnou otevírat prostor muzikoterapie, práce s nástroji, hlasem a kombinací všeho, co ve mně samotné vyvolávalo intenzivní prožitek. Začala jsem si skrz vnitřní vedení stavět vlastní systém, který mi dával smysl, přes praxi zpěvu, dechové techniky z pranájamy, workshop otevírání hlasu s Ajeet Kaur, i s prolínáním v pohybu, prací s jeho energetickými centry, s vizualizacemi, často s podporou medicínského kruhu a vědomých lidí, kteří jsou podporou sobě navzájem.

Vytváří se pak překrásný prostor, kdy dochází nejen k otevírání hlasu, ale k aktivaci krční čakry, k podpoře sebevyjádření, k otevření srdce, kde vaše Duše snáz promlouvá a celkově ke stoupání si do své síly a autenticity. Ten proces miluju. To nadšení a zář v očích lidí, kteří si tím prochází, sdílí pak svoje prožitky na místě a často i dodatečně, jak to s nimi stále pracuje a otevírá jim to nové obzory. Za toto jsem vděčná a děkuji za toto poslání.

Vkládám svoji hudební tvorbu, ať už čistě autorskou, ve spolupráci s hudebním producentem DJem Sanjay Soul, s Richardem Vítem, a v závěru i medailonek k pozvánce Voice Healingu na škole Awekening Nicol Kozákové se zpětnými vazbami z mých hlasových workshopů.

Ráda na svých akcích zapojuji překrásné melodie nástrojů od harmonizačního tria křišťálových mís, přes hand pan, šamanský buben či shruti box, které doplňují pole prožitku.

✩✩✩

Krásný poslech, přátelé




Reference:

Jsou určité hlasové frekvence, které mi dělají na těle dobře, říkám jim andělské. A jeden takový hlas patří Lucii. (...) Najednou jsem si na workshopu uvědomila, že to netahám z břicha a skrze hlasivky, zpívá moje srdce"

Tereza Aoana

„Pracovali jsme s uvědoměním, že hlasem může promlouvat naše Duše. Že hlas je vyjádřením mě samotné, toho, co mám v sobě a co cítím. To je pro mě nový rozměr, který jsem ve svém životě nikdy neměla. Jsem za to moc šťastná a vděčná, doporučuju to všem."

Alena Malachová

Vaše improvizace a celkový projev byl opravdu hlubokým zážitkem, který jako by symbolizoval, jak můžeme životem s lehkostí plynout, když se přestaneme snažit, lpět na věcech a odevzdáme se jeho proudu... Z celého srdce děkuji"

Petr Vozák

- ke koncertu na bázi improvizace na Festivalu Radostí a života pod Pálavou společně s Petrem Space Drummerem, Petrem Vašákem a Richardem Vítem.

„Teď jsem šel poslouchat záznam a ponořil se do těch nahrávek, ale hluboce.. a tak jsem si to užil a cítil tu přítomnost, to propojení, ocitl jsem se někde v nějakém kmeni při rituálu starém jak oni sami... Všechno tak dokonale plynulo a bylo tak krásné až se mi chtělo brečet."

Petr Zajac aka Space Drummer (v reakci na poslech naší první společné improvizace z kakaové ceremonie s Petrem Vašákem)